15:33   “BU KEZ HEDEF MUAYENEHANESI OLAN HEKIMLER!“   14:35   ATATÜRK’ÜN ANKARA HEMŞEHRİLİĞİNİN 100. YILINA COŞKULU KUTLAMA   14:32   TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 393 BİN 771 EVCİL HAYVANI KAYIT ALTINA ALDI   13:31   ŞANLIURFA’DA CİNAYET İŞLEYEN ŞAHIS MERSİN’DE YAKALANDI   12:31   MERSİN VERGİ DAİRESİ’NDEN ÖNEMLİ GELİŞME!..    12:27   SEÇER: “GEREKLI YERLERE GEREKLI CEVAPLARı VERECEK YÜREKTE VE BIRIKIMDEYIZ”   12:25   BAKAN KOCA’YA SORULAR…   12:24   YÜKSEK ÖĞRETIM KURULUYLA ILGILI TESPITLER TBMM GÜNDEMINDE…   10:58   LGS KAPSAMINDAKİ MERKEZİ SINAVA İLİŞKİN ÖRNEK SORULAR ERİŞİME AÇILDI   10:56   “KADıNA YÖNELIK ŞIDDETLE MÜCADELEDE KADES ÜZERINDEN 306 BIN 106 GERÇEK İHBAR ALDıK VE HEPSINE MÜDAHALE ETTIK“   10:55   KAMİAD: GENIŞ KAPSAMLı SICIL AFFı TORBA YASA TEKLIFINE DAHIL EDILDI   10:54   ALTUNOK, TAŞUCU’NDA INCELEMELERDE BULUNDU   10:53   ÇBK MERSIN YENIŞEHIR BELEDIYESI YENI SEZONA HAZıR   10:51   SUPHİ ÖNER İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ    10:50   İYİ PARTILI SEZGIN: TÜRK ASKERI VE POLISI KATAR’DA STAT KORUMALıĞı YAPAMAZ!   10:49   BÜYÜKŞEHIR’DEN “6 EKIM DÜNYA SEREBRAL PALSI GÜNܔ ETKINLIĞI   14:47   HALK KART’LA HEM ESNAF HEM VATANDAŞ KAZANıYOR   13:59   ÖĞRENCİLER TERÖRE KARŞI BİLGİLENDİRİLİYOR   13:42   ŞEHIR TIYATROSU PERDEYI MALTEPE’DE AÇACAK   13:41   “DOYASıYA EĞLENMEK SIZIN HAKKıNıZ“  
 
     
 
 

GÖREVE YENİ BAŞLAYAN YÖNETİCİLERLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI


İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA, 13 İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ilimizde görevlerine yeni başlayan 309 okul müdürü, müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcılarıyla değerlendirme toplantısı yaptı.

 

Tarih : 22 Eylül 2022 Perşembe 08:38

Toplantı hakkında yapılan açıklama şöyle:
2022-2023 Eğitim Öğretim yılında yapılacak çalışmalar ve dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Sayın Adem KOCA:


"Kıymetli Meslektaşlarım, Mersin Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 1.288 okulumuz, 30 bin öğretmenimiz ve 400 binden fazla öğrencimizle yeni bir seneye başlamanın heyecanını yaşıyoruz. 2022-2023 eğitim öğretim yılında ilimizde 26.713 öğrencimiz okul öncesi eğitimine, 34.836 evladımız ilkokula 1. sınıfa; 33 genç meslektaşımız ise meslek hayatlarına başladı. Sizler de bu büyük ailenin bir parçası olarak bu sene ilk kez yöneticilik görevlerinize başladınız. Hepiniz için, eğitim camiamız için yeni ve büyük sorumluluklar ihtiva eden bu görevinizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Yöneticilik görevlerine yeni başlayan siz değerli meslektaşlarıma ilk olarak bu büyük sorumluluğun farkında olmalarını, Mersin'de büyük bir aile olarak el ele, birlik içinde, dirlik içinde, dayanışma içinde her türlü sorumluluğun ve sorunun üstesinden başarıyla geleceğimizi bilmelerini ifade etmek isterim. Bizlerin sağlıklı iletişim kurarak, çözüm odaklı ve dayanışma ruhuyla çözemeyeceği herhangi bir sorun olamaz.

Bizler Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda çalışarak ve kendi özgün projelerimizi de üreterek birçok farklı alanda yaptığımız tüm çalışmalarla Türkiye'de öncü bir iliz. Bu bağlamdaMillî Eğitim Bakanlığımızın genel politikasına baktığımız zaman 4 ana başlık görüyoruz:

1. Okullar arasındaki başarı farklarının azaltılması,

2. Öğretmenlerin mesleki gelişimi,

3. Okul öncesi eğitime erişimin artırılması

4. Mesleki eğitimin güçlendirilmesi.

Bu politikalar çerçevesinde bizlerin en büyük ideali evlatlarımızın fırsat eşitliği çerçevesinde; ilim ve irfan geleneğimizle, bilimsel gelişmelerin ışığında, çağın gereklerine uygun ancak her koşulda millî ve manevi değerlerimizin farkında olarak yetişmeleri, ilim bayrağını şerefle taşımalarıdır. Eğitim öğretim sürecini bu politikalar çerçevesinde yürüttüğümüzü lütfen hep aklımızda tutalım. Siz değerli yöneticilerimizin gelecek vizyonlarıyla Mersin olarak bu büyük başarılara imza atmaya, eğitimde öncü olmaya, evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmeye devam edeceğiz.
Kıymetli Meslektaşlarım, aklı selim, kalbi selim, zevki selim nesilleri hep birlikte yetiştirecek, ülkemizin milli kalkınma hamlesine en büyük katkıyı eğitimciler olarak bizler vereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli meslektaşlarıma bir kez daha yeni görevlerinde başarılar diliyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum." dedi.


Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinradyoklas.com © Copyright 2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA