06:59   CHP LIDERI VE CUMHURBAŞKANı ADAYı KıLıÇDAROĞLU: "MERAL HANıM GÜÇLÜ BIR LIDERDIR, ASENA’DıR, BÖYLE KORKUTAMAZSıNıZ"   06:53   ŞIRKETLER DIJITAL DÖNÜŞÜM ILE VERIMLILIKLERININ ARTACAĞıNı ÖNGÖRÜYOR   06:41   MERSIN MSK’DA HEDEF ŞAMPIYONLUK   06:34   2023 CUMHURBAŞKANLıĞı SEÇIMINDE ADAYLARıN MEDYA KARNESI   06:30   TOROSLAR BELEDİYESİ, ULUSLARARASI SIFIR ATIK GÜNܒNE DAMGA VURDU   06:26   HASAN KÖSE MILLI YOL PARTISI MERSIN MILLETVEKILI ADAY ADAYı…   06:21   “KANSERI ÖLÜM NEDENI OLMAKTAN ÇıKARMA HEDEFIYLE ÇALıŞıYORUZ”   12:19   ENGELLILIĞE VE GÖRME KAYBıNA YOL AÇAN NADIR BIR HASTALıK…   11:31   “EMEKLI HEKIM MAAŞLARı ARASıNDAKI SOSYAL GÜVENLIK KURUMU KAYNAKLı EŞITSIZLIKLERE SON VERILMELIDIR“   11:25   “ÇOCUKLARıMıZ İÇIN TEK YÜREK PROJEMIZLE DEPREMDEN ETKILENEN ÇOCUKLARıMıZA DESTEK OLUYORUZ.“   11:04   EMINE ERDOĞAN: “ÇEVRE SORUNLARıNDA ÇÖZÜMÜN BIR PARÇASı OLMA KARARLıĞıMıZı SÜRDÜRÜYORUZ”   10:47   DERYA YANıK: “MART AYıNA ILIŞKIN ÜÇ NAKDI SOSYAL DESTEK PROGRAMıMıZ ILE 466,1 MILYON TL ÖDEME YAPTıK”   10:10   KURUM: DEPREMDEN ETKİLENEN 11 İLDE 67 BİN KONUTUN VE KÖY EVİNİN YAPIM SÜRECİNİ BAŞLATTIK   10:01   DEPREM BÖLGESİNDE LGS VE YKS’YE HAZIRLIK İÇİN 809 DYK NOKTASI OLUŞTURULDU   09:36   MTSO MART AYı MECLIS TOPLANTıSı YAPıLDı    09:23   “SEÇIME GIDERKEN HEKIMLERI, HEKIMLIK MESLEĞINI VE SAĞLıK ORTAMıNı DAHA FAZLA TAHRIP ETMEKTEN VAZGEÇIN“   09:18   “SAĞLıK TURIZMI KAPSAMıNDA 5 YıLDA 7 MILYAR DOLAR GELIR ELDE EDILDI“   09:01   CHP GENEL BAŞKANı VE CUMHURBAŞKANı ADAYı KEMAL KıLıÇDAROĞLU, 10. CUMHURBAŞKANı AHMET NECDET SEZER’LE GÖRÜŞTÜ   08:58   BAKAN ÖZER, KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR’LA GÖRÜŞTÜ   08:14   MERSİN BAROSU, 100.YIL TABİAT PARKI’NDAKİ DOĞA KATLİAMINI YARGIYA TAŞIDI  
 
     
 
 

Mersin’in Yeni Toplu Taşıma Yerleşkesi Hizmete Açıldı


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, “Mersin Yükseliyor, 41 Kere Müjde, 41 Yeni Açılış” mottosuyla başlattığı açılışların 7’ncisi olan ‘Toplu Taşıma Yerleşkesi’ açılışı, Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından gerçekleştirildi.Törende; Mersinlilere hizmet verecek 272 yeni otobüsün son 41 adedi de teslim alındı.

 

Tarih : 28 Ocak 2023 Cumartesi 12:08

Büyükşehir Belediyesi otobüs şoförleri tam donanımlı yerleşkeden faydalanacak olmanın heyecanını yaşarken, vatandaşlar da kendilerine güvenli ve hızlı ulaşım sağlayan ‘Sarı Limon’ların sayısının artmasının mutluluğunu yaşadı. Toplu Taşıma Yerleşkesi vatandaşlardan tam not aldı. 

Çevreci otobüslere çevreci yerleşke 

Büyükşehir Belediyesi tarafından, MEŞOT yanında yer alan ve önceden vahşi depolama alanı olarak kullanılan arazi rehabilite edilip, yerine tam donanımlı, çevreci bir yerleşke inşa edildi. Toplam 67 bin 837 metrekare alan üzerinde 8 bin 416 metrekaresi kapalı, 47 bin metrekaresi açık alan olan Toplu Taşıma Yerleşkesi içerisinde; otobüslerin teknik bakımlarının yapılacağı Mekanik Atölye, otobüslerin hijyenini en üst seviyede tutacak Araç Yıkama, başta bakım onarım atölyesinden çıkan atık yağ ve bezleri, katı atıkların geçici toplandığı ve daha sonra meri mevzuat hükümlerine uygun olarak bertaraf edilmeye gönderildiği alan olan Sundurma Yapısı ve Pompa Odası yerleşkesinin girişinde bulunan kısımda hem otobüslerin giriş ve çıkışları hem de personel ve ziyaretçilerin kontrollü girişinin sağlandığı ve kayıt altına alındığı Güvenlik Binası ve 1183 metrekarelik alanı ile Ana Koordinasyon Merkezi bulunuyor. 

Ana Koordinasyon Merkezi ile başta Belediye Otobüslerinin sevk ve idaresini sağlamak, otobüslerin teknolojik yapısından elde edilen verilerin Ana Koordinasyon Merkezi’ne aktarılıp, elde edilen verilerin değerlendirilerek gerekli desteğin sağlanması amaçlanıyor. 48 LED ekranın bulunduğu Sistem Odası’nda 24 operatör görev alıyor. Burada hem Büyükşehir’e ait toplu taşıma hizmetleri hen de Mersin Büyükşehir Belediyesi sınırlarında faaliyet göstermekte olan her türlü minibüs kooperatifleri, özel halk otobüsleri, servis ve taksi araçlarının da kontrolü, denetimi sevk ve idaresi sağlanıyor. 

“Türkiye'nin en modern otobüs yerleşkesi”

Başkan Seçer, göreve geldiklerinde Mersinlilere verdikleri ‘Modern, çevre dostu, konforlu, vatandaşın her türlü ihtiyacını karşılayacak 272 otobüs’ sözünü gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Burada sadece son parti otobüs teslimatını almayacağız. Burada artık Türkiye'nin en modern otobüs yerleşkesinde Mersinlilere hizmet vereceğiz. Burada her şey var. Yok, yok; ama çevre dostu bir tesis, otobüslerimiz gibi. Adı da ‘Limon’du otobüslerimizin. Onlara layık bir ev hazırladık. Burada bakımları yapılacak, burada yıkanacak. ‘Çevre dostu’ dedik. Otobüsleri yıkadığımız suları arıtarak içme suyu kalitesinde tekrar kullanacağız” dedi.  

Otobüslerin önemli bir özelliği daha olduğuna dikkat çeken Başkan Seçer, özellikle öğrenciler için bütçe dostu olduğuna değinerek, “ ‘2024’e kadar otobüs ücretlerinizde değişiklik yapmayacağız. 1 liraya, Türkiye'de öğrencinin en ucuza taşındığı toplu taşıma araçlarına bineceksiniz’. Sözümüzü yerine getirdik. Onun onurunu, gururunu yaşıyoruz. Bu tesisin ve 272 otobüsün güncel değerlemesini yaptığımız zaman buraya harcadığımız para 1 milyar 144 milyon 48 bin TL. Mersinlilere, onların kaynaklarından, helal emeklerinden, vergilerinden aktardıkları paralardan harcadığımız bu hizmet helali hoş olsun” diye konuştu. 

 “Halkımız için güzel bir hizmet”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs kaptanı olarak görev yapan Gözde Güngör, yerleşkeyi değerlendirerek, “Mutluyuz, gurur duyuyoruz. Özellikle Mersinimize böyle bir hizmet verilmesi bizi onure etti. İşimizi de severek yapıyoruz. Hem kaptanlar için hem de halkımız için güzel bir hizmet. Yeniliklere de açığız Mersin olarak. Çok memnunuz, verdiğimiz hizmetten de gurur duyuyoruz” dedi.

“Araçlarımızı çok seviyoruz”

Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförü olarak görev yapan İlkay Demir, “Çok mutluyuz. Araçlarımızı çok seviyoruz. Mutluyuz, yeni araçlar, yeni bir dönem” diye konuştu.

“Daha güvenli sürüş sağlayabiliyoruz”

Yerleşkeyi değerlendiren Aykut Aslan, “Diğer grup amirliklerimize göre çok iyi ve geniş bir alanda; yıkama alanı, personel alanı olsun çok büyük bir yerleşke. Yıkama alanı, bakım atölyesi, çalışanlar için dinlenme alanı çok güzel olmuş. Tamamı yenilenmiş bir filo, güzel araçlar, hepsi doğalgazlı, çevreci araçlarımız. 272 adet tamamlanıyor. Bizim için de güzel bir avantaj. Daha güvenli daha konforlu sürüş sağlayabiliyoruz. Fazla araç olması hem vatandaş için hem bizim için gayet güzel”ifadelerine yer verdi.

“Yerleşke sayesinde işlerimiz kolaylaşacak”

Şoför Bülent Karataş da, yeni otobüsleri halkın hizmetine sunmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Yeni otobüslerimizi de halkımızın hizmetine sunacağız. Bu yerleşke sayesinde zamandan kazanmış olacağız, işlerimiz daha da kolaylaşmış olacak. Büyük bir faydası var bize. Topluma daha iyi hizmet sunmak, daha sağlıklı, daha güzel ulaşım sağlayabilmek için yeni araçlara ihtiyacımız vardı. Bu aşamada güzel bir açılış oldu” diye konuştu.

Vatandaşlar yerleşkeyi çok beğendi

Açılışa gelerek yerleşkeyi yerinde gören vatandaşlar da yenilenen araç filosunu ve donanımlı otobüs yerleşkesini çok beğendi. 

Vatandaşlardan Kazım Aydın, “Çok sevindim, ne mutlu ki böyle bir açılışımız var. Çok güzel burası. Allah daha iyilerini nasip etsin inşallah. Belediye Başkanımız candan çalışıyor, daha iyilerini de göreceğiz inşallah” dedi. Ali Ekber Doğan da, “Burası çok güzel, çok beğendim. Hayırlı uğurlu olsun, yeni otobüslerimiz de gelmiş. Gerçekten Büyükşehir büyük bir hizmet veriyor. Bu hizmetlerden de çok memnunuz. Vatandaşlarımız bunlardan çok faydalanacak”diye konuştu.

“Büyük bir başarı”

Anamur’da yaşadığını ve yerleşkeyi çok beğendiğini söyleyen Nadire Alarslan, “Gurur duyuyoruz Vahap Seçer Başkanımla, iyi ki var. Bizim için bir Avrupa şehri oluşturdu, çok güzel imkanlar sundu. 272 tane otobüs servise giriyor, büyük bir başarı, tebrik ediyorum. Yerleşke çok güzel, otobüsleri de gördüm. Başkanımız sayesinde Anamur’da da çok güzel değişiklikler oldu, asfaltlarımız muhteşem oldu, çok güzel yol yaptılar. Kadın şoförlerimiz çok güzel, Anamur’da da var, çok gurur duyuyoruz onlarla” ifadelerini kullandı.

“Hizmetlerden çok memnunuz”

Abuzer Yalçın ise “Burası çok iyi, başkanımıza teşekkür ediyoruz, yeni otobüslerimizi de almış. Çalışmalarından da memnunuz. 41 kere Maşallah. Vahap Seçer’e de, Genel Başkan’a da, CHP belediyelerine de 41 kere Maşallah diyorum” dedi. Senem Sonsuz ise, “Çok güzel burası. Yeni araçlar gelmiş onları da gördüm. Gerçekten Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyorum. Hizmetlerden de çok memnunuz. 41 kere maşallah” diye konuştu.


Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 

 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinradyoklas.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA